Szigliget és a környező települések címerei

A Geometodika, a Magyar Földrajzi Társaság szakmódszertani folyóirata, 2022. évi 2. számában közölte Szászi József úr (az MHGT rendes tagja) írását, mely Szigligetnek és környékének földtani viszonyait mutatja be.
[A teljes folyóiratszám PDF formátumban letölthető ITT!]

A cikk utóbb a folyóirat weboldalán (a Kitekintő rovatban) is megjelent, immár egy háromrészes sorozat (első) részeként. A cikksorozat második részében Szászi József Szigliget földrajzi neveivel foglalkozott.

A harmadik közlemény címe:

Miről mesélnek Szigliget és a környező települések címerei?

A Szerző (hivatását tekintve földrajz és biológia szakos középiskolai tanár, a székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumban) 30 éve foglalkozik településcímerek tervezésével. Elsőként szülőfaluja, Szigliget számára alkotott címert 1992-ben, majd a következő években „a Tapolcai-medence tanúhegyeinek lábánál fekvő többi település” részére is. Jelen írásában a szigligeti és környékbeli települések címereit mutatja be, ezáltal megvilágítva a címeralkotási folyamatot is.
[Baloldali képünk Szigliget címere, Szászi József munkája.]

A tanulságos írást – a Szerző indítványára – ezúton ajánljuk T. Tagtársaink és a témai iránt érdeklődő Kedves Olvasóink figyelmébe!

Egyúttal jelezzük, hogy örömmel vennénk Kedves Tagtársainktól hasonló javaslatokat, hogy történeti segédtudományi hírekkel, (tudományos vagy ismeretterjesztő) cikkek megosztásával színesíthessük Társaságunk weboldalát!

[Szászi József tagtársunk némileg hasonló tárgykörben tartott előadást 2017-ben, Fejér megye települési címereiről. Ennek videófelvétele megtekinthető a Videotorium oldalon.]

Kisapáti, Hegymagas és Raposka címere (Szászi József munkája)